Kuşadası, Kuşadası Turlar

Kuşadası Turlar

0

Kuşadası Turlar – KUŞADASI

Türkiye’nin ilk tatil beldelerinden biri olan ve Ege Denizi’nin unutulmaz güzelliği ile çevrili Kuşadası, bugün de Aydın’ın en popüler yeri olarak tatilseverlerin listesinde en üstlerde yer alıyor. Her yıl sayısız misafiri ağırlayan bu güzel ilçede gezilecek ve görülecek pek çok yer bulunuyor.

Kuşadası Kuşadası Turlar

Kuşadası Turlar Doğanın ve denizin muhteşem birlikteliğine şahit olan bu kıyılarda doğal zenginliklerin yanı sıra tarihin eski çağlarından Osmanlı dönemine kadar pek çok farklı eser karşınıza çıkacak. Kuşadası, bir tatilden beklediğiniz her şeyi ve daha fazlasını sunmak için sizi bekliyor.

Kuşadası’nda Gezilecek Yerler – Kuşadası Turlar
İlçede neşeli vakit geçirmek, birbirinden güzel yemekler yemek ve keyifli insanların canlılığına şahit olmak için liman bölgesi sizi bekliyor olacak. Limanın yakınında bulunan ve Osmanlı zamanında denizden gelebilecek saldırılara karşı yapılmış olan Güvercinada Kalesi ise Kuşadası’nın en önemli tarihi yapılarından biri olmasının yanı sıra liman manzarasına tadına doyulmaz bir güzellik katıyor.

Osmanlı döneminden kalan yapılar bu kaleyle sınırlı değil; tarihi şehir surları, kervansaray, Kaleiçi Camii gibi yapıların yanı sıra Venedik döneminden bu güne kalan Kadıkalesi de Kuşadası turunuz sırasında görmeniz gereken yerler arasında bulunuyor. Neapolis Antik Kenti ise şehrin tarih öncesine uzanan köklerinin göstergelerinden bir tanesi.

Ege kıyılarının en önemli tabiat güzelliklerinden biri olan Kuşadası Milli Parkı ise hem muhteşem yeşil alanlarıyla hem de plajlarıyla keyifli bir rota sunuyor. Deniz keyfi için tercih edebileceğiniz bir diğer yer ise Kuşadası dendiğinde akla ilk gelen yerlerden biri olan Kadınlar Plajı. Akyar, Tavşanburnu Plajı, Kalamaki Koyu gibi farklı yerlerde de keyifli kumsallar ve masmavi Ege suları sizi bekliyor olacak. Kuşadası tekne turu seçenekleri de Kuşadası tatil keyfinizi doruklara çıkarmak için sizi bekliyor.

Kuşadası’ndan Ne Alınır?
Her yıl binlerce turistin akın ettiği Kuşadası‘nda alışveriş seçenekleri de bu yüzden oldukça fazladır. Merkezdeki çarşı ve mağazalarda birçok süs eşyası, takı ve aksesuar, yöreye ait özgün ürünler bulabilirsiniz. Ülkenin her yerinden pek çok halı ve kilimin getirildiği bu bölgeden, yerel motiflerle dokunan çok güzel halı ve kilimlerden de alabilirsiniz.

Bir Yorum Yazınız...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar ile işaretlenmişlerdir. *

Kuşadası Rehber

Kuşadası Rehberi

Kusadasiplus.com Editör Bize Ulaşin : kusadasiplus@gmail.com