Kuşadası Haberleri

24 Kasım Öğretmenler Günü

0

24 Kasım Öğretmenler Günü

24 Kasım Öğretmenler Günü Kuşadası’nda düzenlenen bir törenle kutlandı. Atatürk Anıtı’na çelenk konulması ile başlayan tören, Kuşadası Güvercinada Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kongre Merkezi’nde düzenlenen etkinlik ile devam etti.

Kuşadası Belediye Bandosu’nun hazır bulunduğu çelenk törenine Kuşadası Garnizon Komutanı Bülent Şahin, Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, Kuşadası Emniyet Müdürü Özgür Batçıoğlu, Kuşadası Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Yapıcı, Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Ayşe Şerifoğlu ve öğretmenler katıldı.

Çelenk töreninin ardından Kuşadası Güvercinada Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde, Öğretmenler günü nedeniyle düzenlenen programa ise Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy, Kuşadası Garnizon Komutanı Bülent Şahin, Kuşadası Emniyet Müdürü Özgür Batçıoğlu ,Kuşadası Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Yapıcı, Kuşadası Belediye Başkan Yardımcıları Tufan Asrav, Ayşe Şerifoğlu ve Remzi Çengel katıldı.

Programda konuşan Kuşadası Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Yapıcı, öğretmenlerin geçmiş ile gelecek arasında köprü vazifesi üstlenen kişiler olduğuna dikkat çekerek “Geleceğimizin mimarı kıymetli öğretmen arkadaşlarımız, toplumları karanlıktan aydınlığa çıkaran, bilgeliği, başarıyı, güveni, hoşgörüyü temsil eden öğretmen arkadaşlarımın öğretmenler gününü kutluyorum.”

Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy ise öğretmenliğin kutsal bir meslek olduğunu belirterek “İnsanlığın gelişiminin en önemli aracı eğitim olduğu için bu görevi yerine getiren öğretmenlerimiz toplum için çok önemli. Tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum” dedi.
Programın sonunda stajyerlik süresi sona eren öğretmenler yemin ederken emekli olmaya hak kazanan öğretmenlere, Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy, Kuşadası Garnizon Komutanı Bülent Şahin, Kuşadası Emniyet Müdürü Özgür Batçıoğlu, Kuşadası Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Yapıcı, Kuşadası Belediye Başkan Yardımcıları Tufan Asrav, Ayşe Şerifoğlu ve Remzi Çengel tarafından hizmet şeref belgeleri verildi. Etkinlik, Hasan Fatma Önal Lisesi öğrencilerinin hazırlamış olduğu müzik ve şiir dinletisinin ardından sergilenen tiyatro oyunu ile son buldu.

Bir Yorum Yazınız...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar ile işaretlenmişlerdir. *

Kuşadası Rehber

Kuşadası Rehberi

Kusadasiplus.com Editör Bize Ulaşin : kusadasiplus@gmail.com